Pages Menu
Categories Menu

dlaczego pocimy sie podczas cwiczen

dlaczego pocimy sie podczas cwiczen

Złota zasada picia 8 szklanek wody dziennie jest rzeczywiście mitem. Więc, ile wody należy pić codziennie osoba? Oto fakty.

Wielu ekspertów są zdumieni skąd ta zasada od, która była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Jedna z teorii mówi, że może on się w przeliczeniu na ilość cieczy, która została podanej pacjentowi, który znajduje się na IV (dożylnego). IV, jak wiemy, jest to sposób lekarze dają pacjentom ich leków lub płynów w żyłach. Więc najprawdopodobniej ludzie zmierzyli wodę, która została pochłonięta przez pacjenta, a myślałem, że to odpowiednia ilość wody człowiek powinien pić.

dlaczego pocimy sie podczas cwiczen

Później, jak lata mijały, ludzie przypuszczać, że było to wygodne podstawę do pomiaru poboru wody, zwłaszcza dla tych, którzy są podatne na odwodnienie jak dzieci, osób aktywnych i sportowców i osób starszych, i nie bardzo dobrą miarą tego, co ludzie powinni pić.

dlaczego pocimy sie podczas cwiczen

Ile wody należy pić codziennie osoba? Nie więcej niż jeden litr dziennie. Dowiedz się dlaczego. Eksperci są zgodni, że przeciętna osoba wydala wodę z ich ciał około dziesięciu 8 szklanek wody z pocenie się, spocony, wydechu i oddawanie moczu każdego dnia. Dwie szklanki wody są uzupełniane poprzez spożywanie żywności i biorąc w innych płynach. Pozostaje tylko sześć szklanek do pokrycia różnicy. Nerka lekarze potwierdzają fakt, że zasada osiem szkło jest zbyt obliczony. Regularne wielkości osoby bez problemów z jego nerki potrzebuje tylko jeden litr płynu (czterysta osiem szklanek uncja) w celu uzupełnienia wody w ciele.

Czy jest to szkodliwe, jeśli dana osoba pije zbyt dużo na dobę? Na pewno. Ponownie, jest to mit powiedzieć, że picie zbyt dużej ilości wody jest bezpieczny, ponieważ będzie po prostu wyrzucić go. Zbyt dużo wody jest tak samo niezdrowa jak bez wody w ogóle. To może powodować drżenie, skurcze, zawroty głowy, osłabienie, nudności, a nawet utrata przytomności.
Artykuł dzięki: