Pages Menu
Categories Menu

Antyperspiranty

Antyperspiranty

Obecnie najlepszą ochroną przed poceniem jest używanie antyperspitantow. Opanowały one rynek kosmetyczny i wyparły dezodoranty, które słabiej chronią przed potem. Nasz szybkie, aktywne życie, bardzo często w stresie i pośpiechu, sprawia, że spędzamy poza domem większą część dnia, a antyperspirant chroni nas skutecznie przez całą dobę. Pozwala on nam przeżyć cały dzień w komforcie i spokoju.

Antyperspiranty to kosmetyki, które mają na celu zmniejszyć wydzielanie potu oraz zwalczyć jego nieprzyjemny zapach, poprzez to, że naniesie się go bezpośrednio na pocącą się część ciała.

Na rynku dostępnych jest wiele antypersprantów w różnej postaci – sprayu, kremie, aplikatorze kulkowym, sztyftu lub kremu. Mają różne zapachy, dzięki którym ich używanie jest przyjemne. Pomagają one zaspokoić pocenie się i możemy czuć się spokojnie podczas stresujących, ważnych dla nas sytuacji.

Skład antyperspirantów to głównie alkohol, który ma na celu zabicie bakterii. Do tego dodawane są inne trwałe związki antybakteryjne – triklosan lub związki chelatujące metale. Dodaje się również do nich substancje zapachowe, co sprawia, że oprócz tego, iż zwalczają pot oraz dają ładny zapach.

Artykuł dzięki: http://www.dogo-dogo.pl