Pages Menu
Categories Menu

jak zapobiec poceniu sie w nocy

jak zapobiec poceniu sie w nocy

TSH, określany również jako hormon tyreotropowy, hormon produkowany jest przez przysadkę mózgową i jest odpowiedzialny za kontrolowanie aktywności gruczołu tarczowego. Jeśli dziecko ma wysoki poziom TSH, oznacza to, że jest niedoczynność tarczycy, a dziecko cierpi na chorobę tarczycy znany jako niedoczynność tarczycy. Ilość TSH wytwarzanej przez gruczoł przysadki jest odwrotnie proporcjonalna do hormonów tarczycy wydzielane przez gruczoł tarczycy. Jeśli wysokie poziomy TSH są wykrywane w ciele, oznacza to, że organizm wytwarza przeciwciała, które atakują tarczycę, powstających w niedoczynności tarczycy.

Normalne stężenie TSH u niemowlęcia powinna wynosić między 1,3 a 19 µIU / ml. Gdy dziecko osiągnie wiek 10-14 miesięcy, poziom TSH powinno się między 0,4 a 10 µIU / ml. Gdy dziecko osiągnie wiek dojrzewania, poziom TSH tendencję do zmniejszania i mieszczą się między 0,4 a 4 µIU / ml.

jak zapobiec poceniu sie w nocy

Niektóre kobiety mają niedobór jodu w okresie ciąży. Takie kobiety mogą mieć dzieci, które rodzą się z nieprawidłowego funkcjonowania tarczycy. Również, gdy takie kobiet leczonych na problemy z tarczycą w czasie ciąży, może to mieć wpływ na płód powoduje wzrost poziomu TSH. Niektóre Niemowlęta rodzą się z tymczasowego tarczycy, ponieważ ich matki potraktowano z przeciwciałami anty-tarczycy, leki. U niemowląt, to zaobserwowano, że niedobór jodu jest główną przyczyną niedoczynność tarczycy, to niedobór może pojawić się z powodu niewystarczającego spożycia soli.

jak zapobiec poceniu sie w nocy

U dzieci objawy wysokiego poziomu TSH może spowodować kretynizm lub anemii. Cierpi z powodu niedoczynności tarczycy w okresie dzieciństwa jest poważnym problemem, ponieważ może to doprowadzić do zahamowania wzrostu i wpływa na rozwój zębów negatywnie. Jeśli dziecko ma wysoki poziom TSH, niektóre objawy powszechnie obserwowane zostałyby zwiększone pocenie się, zmęczenie, powolny wzrost kości, zaparcia, nadwrażliwość na zimno, suchość skóry i skurcze w mięśniach.
Artykuł dzięki: http://www.kostka-brukowa-podlaskie.pl